trajko veljanoski

Македонија

Вељаноски го прими новоименуваниот француски амбасадор во Македонија Тимоние

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски денеска оствари средба со новоименуваниот амбасадор на Француската Република во Република Македонија Кристиан Тимоние. Како што соопштија
Македонија

Вељаноски се сретна со италијанскиот амбасадор Ромео

А1он
Македонија и Италија споделуваат заеднички важни врски, оценија претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски и Карло Ромео, новоименуваниот италјански амбасадор во Македонија на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милевски му подари СЈО маица на Вељаноски, тој ја фрли во корпа

А1он
Опозицискиот пратеник, Горан Милевски на вчерашната седница му подари маица СЈО на претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. – Не навредивте и ни кажавте дека не
Македонија

Вељаноски летува на албанската ривиера, Иванов летото го поминува во Охрид

А1он
Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов, летните одмори ги поминува во Охрид, а претседателот на парламентот, Трајко Вељаноски се сонча на албанската ривиера. Вељановски во Албанија
Македонија

Фрлената ракавица се уште кај Велјаноски

А1он
„Барањето на опозицијата ќе биде разгледано“, и толку. Спикерот Велјаноски се уште в рака ја држи фрлената ракавица од опозицијата за да свика итна собраниска