sela

Македонија

Села и Гаши го одбија Ахмети за утрешната средба, бараат да се одржи на 17 август со претходно утврдена агенда

А1он
Зијадин Села и Африм Гаши, лидерите на Алијанса за Албанците и Алтернатива, кои заеднички настапија на изборите, го одбија предлогот на претседателот на ДУИ Али
Македонија

Села ветува 500 милиони евра за „ревитализација на албанските населби“

А1он
Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива за Албанците и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите
Македонија

На 23 мај ќе се одлучува за затворите на обвинетите за обидот за убиство на Села

Васко Маглешов
Во Апелацискиот суд во Скопје на 23 мај ќе се одржи јавна седница за пресудата за седумтемина неправосилно осудени за обидот за убиство на пратеникот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Села и Касами: Река е симболот за консензуален кандидат

А1он
Даваме поддршка за кандидатурата на професор Блерим Река за претседател на Северна Македонија, ова е најдобрата понуда за граѓаните, тој има добар концепт и визија
Македонија

Алијанса за Албанците по бегството на Војминовски: Македонија станува земја на чуда, тука има сé освен правда

А1он
„Дека Македонија станува земја на чуда и дека тука има сé освен правда и владеење на правна држава, говори и бегањето на едниот од напаѓачите
Македонија

Избега еден од напаѓачите на Села, распишана интерна и меѓународна потерница

А1он
Никола Војминовски кој е осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села на 27 април 2017 година, а кој се наоѓа
Видео Македонија

(ВИДЕО) Села не се изјаснува за уставните измени, денеска ќе се сретне со Заев

А1он
Заитересираноста на НАТО Македонија да стане членка на Алијансата како многу важен сегмент и за регионалната стабилност, за стабилизација на регионот, е пораката која му
Македонија

Алими до Села на 27 април: Додека сум жив ќе те бранам, а доколку не останам жив, прости ми

А1он
Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор од компјутер и веднаш потоа