sela

Македонија

Села пред седницата, уверен дека Владата ќе падне

А1он
Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села пред почетокот на денешната собраниска седница на чиј дневен ред е Иницијативата на опозицијата за изгласување недоверба на
Македонија

Заев не размислува за оставка: Мицкоски да дојде, премиер да биде?

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска рече дека не размислува да даде оставка. Тој во изјавата на Зијадин Села, кој вчера од него побара оставка од морални
Македонија

Мицкоски: Направивме историски чекор со Алијанса за Албанците и Алтернатива

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за соработката со Алијанса за Албанците и Алтернатива на претстојните локални избори истакна дека тоа е историски чекор, и за
Македонија

СДСМ: Мицкоски, Села и Гаши се дават во “oд немај каде” коалиција осудена на пораз и пропаст

А1он
СДСМ ја има коалицијата која убедливо ќе победи на на локалните избори по сите критериуми и параметри бидејќи СДСМ гради коалиции врз основа на јасна,
Македонија

„Кој се тепа, тој се сака“: Села од „човек кој не го признава македонскиот идентитет“ до коалициски партнер на Мицкоски

А1он
По низа обвинувања и четири години опозиција, ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците ќе се поддржуваат за локалните избори. Не соопштија дали и какви услови имале
Македонија

Села: Вчерашниот протест е скандал, се бранат бандити, Груевски е најголема кукавица

Габриела Димковиќ-Мишевска
Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села кој беше најтешко повреден во насилниот упад во Собранието на 27 април пред четири години, во однос на
Македонија

Села до Џафери: Човекот чудно се однесува, свика седница во 18:12, а има пратеници кои одат на ифтар

Габриела Димковиќ-Мишевска
Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на денешната прес-конференција на  Собранието за вчерашната неуспешна седница за петтиот пакет антикризни мерки рече дека одговорноста е
Македонија

Паднал договор за државјанствата, Заев, Села и Гаши засега не откриваат што е договорено

А1он
Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши на средбата во Собрание постигнаа
Македонија

Средба на Заев со Села и Гаши за решение за законот за државјанство

А1он
Во Собранието почна средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии, Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши.
Македонија

Села и Гаши: Никогаш не сме кажале дека нашиот предлог за државјанствата е „земи или остави“

А1он
Алијанса за Албаниците и Алтернатива, никогаш не изјавиле дека нивниот предлог за Законот за државјанство треба да се земе или остави, истакна претседателот на АА,