centralno pretsedatelstvo

Македонија

За Таравари утрешниот настан е седница, а не средба со Централното претседателство

Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари утрешниот повик за средба со членовите од Централното претседателство го гледа како заседание, а не средба пред веќе
Македонија

Состанок на Централното претседателство на ДУИ во Тетово

Централното претседателство на ДУИ попладнево одржува седница во партиското седиште во Мала Речица за состојбите по референдумот. Пред почетокот на состанокот, вицепремиерот за европски прашања