centralno sobranie

Македонија

Таравари ги викнал на средба членовите на Собранието на Алијанса пред седницата која ја свика Села

Александар Тодески
Претседателот на Алијансата на Албанците, Арбен Таравари ги поканил на средба членовите на Централното собрание, дознава А1он. Партиски извори тврдат дека не се работи за
Македонија

ВИДЕО: Насилно исфрлаше пратеници на СДСМ, сведок за 27 април, се уште го обезбедува Собранието

А1он
Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер во
Македонија

(ВИДЕО) Љубе Бошкоски: Ниту име сум продавал, ниту некој ме купил

А1он
Лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во говорот на Централното собрание се заблогодари на претставниците на 60 општински организации дека останале со него и