gashi

Македонија

СДСМ: Мицкоски, Села и Гаши се дават во “oд немај каде” коалиција осудена на пораз и пропаст

А1он
СДСМ ја има коалицијата која убедливо ќе победи на на локалните избори по сите критериуми и параметри бидејќи СДСМ гради коалиции врз основа на јасна,
Македонија

(ВИДЕО) Гаши: Не се согласуваме екс министерот на Груевски да биде претседател на парламентот

А1он
Паднаа маските за реформска епоха и уривање на режим. По предлогот Талат Џафери да биде претседател на Собранието, БЕСА нема да го поддржи тоа бидејќи