saso mijalkov

Македонија

Сашо Мијалков на распит во Кривичен суд

А1он
Екс директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање е повикан на распит во Кривичниот суд, потврдуваат за А1он од Специјалното јавно обвинителство. Распитот на Мијалков
Македонија

Сашо Мијалков се откажа од дипломатскиот пасош

А1он
„Дипломатската патна исправа, која согласно закон и дискреционо право на министерот ми беше доделена од МНР се уште не сум ја подигнал ниту употребил. “,
Видео Македонија

ВИДЕО: Мијалков нуди спогодба со „Фокус“

А1он
Антонио Апостолски, адвокатот на директорот на УБК, Сашо Мијалков, на денешното подготвително судско рочиште што се води за клевета против „Фокус“, уредничката Јадранка Костова и
Македонија

ВИДЕО: На Ромскиот бал и Мијалков „најголемиот пријател на Ромите“

А1он
На социјалните мрежи се врти видео од Ромскиот бал 2013 година. Она што предизвика внимание, е доаѓањето на шефот на Управата за безбедност и контраразунавање, Сашо
Македонија

Зад затворени врати за извештајот на УБК

А1он
Сашо Мијалков, првиот човек на Управата за безбедност и контраразузнување, ни денеска не се појави пред надлежната собраниска комисија. Но, го немаше ни в.д. директорот