goran grujevski

Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ: Грција не може да ги лоцира Горан Грујевски и Никола Бошкоски

Искра Манојлоска
Македонското Министерство за правда во повеќе наврати ургирало за да добие одговор за екстрадиција за поранешните вработени од УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, а
Македонија

1,5 година затвор за Горан Грујевски

Васко Маглешов
Судијката Елена Илиевска Јосифовиќ, го осуди на казна затвор ексначалникот на петтата управа, Горан Грујевски, кој избега во Грција во предметот на СЈО, „Тврдина 2“,
Македонија

Кој стигна избега – седуммина место в затвор на слобода

Васко Маглешов
Кој се обидел да ѝ избега на правдата во земјава, судејќи по бројките, се чини дека успеал. За само две години од државата избегале седум
Македонија

Дескоска: Грчкото министерство за права сѐ уште без одговор на барањата за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

А1он
Министерството за правда на Грција сѐ уште е без одговор на барањата за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски, што се клуч во судскиот
Македонија

„Сите албански“ – во УБК прислушувањето било поделено по етнички групи

А1он
„Сите македонски“, „сите албански“ и „важно“. Под овие 3 групи биле поделени улогите на групите корисници кои имале пристап до системот за следење на комуникациите
Македонија

Aпелација му го укина затворот на бегалецот Горан Грујевски

А1он
Апелационите судии во Скопје ја укинаа пресудата за ексначалникот на Петтата управа во УБК, Горан Грујевски, во предметот „Тврдина 2“, дознава „Макфакс“. Со пресудата, бегалецот
Македонија

Почна рочиштето за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски во грчкиот Врховен суд

А1он
Во Врховниот суд во Атина во 9.30 часот по локално време започна рочиштето на кое ќе се соопшти одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и
Македонија

За екстрадицијата на Грујевски и Бошковски денеска одлука на грчкиот Врховен суд

А1он
Врховниот суд во Атина, денеска треба да ја соопшти одлуката по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски, јави вчера дописничката на
Македонија

На Грујевски може да му се суди одделно поради необјавената одлука за екстрадиција

А1он
На 18 мај Врховниот суд на Грција ќе ја соопшти одлуката по жалбата за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Дотогаш се закажани судењата