princ hari

Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет Дајана

А1он
Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го добија второто дете. Новиот член на семејството е малата Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор. Двојката денеска објави соопштение за
Свет

Принцот Хари најде работа во компанија за животен тренинг и ментално здравје

А1он
Британскиот принц Хари ќе се вработи во компанија за животен тренинг и ментално здравје, јавија светските медиуми. Принцот ќе биде своевиден гласноговорник на американската стартап-фирма
Магазин

Хари и Меган тајно се преселиле во Санта Барбара за да им избегаат на папараците

А1он
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл тајно се преселиле во нова куќа во Санта Барбара, монденско гратче во близина на Лос Анџелес, пишуваат
Магазин

Принцот Хари доживеа нервен слом

А1он
Принцот Хари доживеал нервен слом и е пренесен во болница, пренесуваат странските медиуми. Магазинот „Глоуб“ објави дека состојбата на принцот се влошувала со годините, особено
Магазин

Меган Маркл и принцот Хари ќе ја напуштат Велика Британија по раѓањето на бебето

А1он
Додека целиот свет го чека моментот кога Меган Маркл и Принцот Хари ќе го добијат своето прво дете, фановите ги шокираше веста дека омилената кралска
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

А1он
Сопствениците на пиварницата во британскиот град Виндзор, каде во мај ќе се одржи венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, веруваат дека успеале да направат
Магазин

Меган Маркл се откажува од актерската кариера, по венчавката со Хари ќе стане војвотка

А1он
Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на глумачката кариера за сметка на титулата која што ќе