elizabeta vtora

Свет

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

А1он
Надгробниот споменик на британската кралица Елизабета Втора вчера е официјално откриен во дворецот Виндзор, пет дена по нејзиниот погреб, соопшти Бакингемската палата. Елизабета Втора е
Свет

ВИДЕО: Објавена рутата по која ќе се движи ковчегот на кралицата Елизабета

А1он
NBN News објави симулација која покажува по кој пат ќе помине ковчегот на кралицата Елизабета денес. Ковчегот со погребна кола ќе биде однесен во Виндзор,
Свет

ВИДЕО: Денеска ќе биде погребана кралицата Елизабета Втора

А1он
Две илјади гости, меѓу кои и неколку стотици претседатели, поглавари и монарси, денеска ќе присуствуваат на државниот погреб на кралицата Елизабета Втора во Вестминстерската опатија
Свет

(ВИДЕО) Револтиран Британец го нападна Чарлс: Mораме да ја платиме вашата парада, a eдвај си ги грееме домовите

А1он
Кралот Чарлс Трети денеска во Кардиф ја поздравуваше јавноста кога маж од публиката вербално го нападна, мислејќи на актуелната економска криза која го погодува британскиот
Свет

Однесувањето на Меган ги налути фановите, длабоко се поклони пред ковчегот на кралицата: „Лицемерна е“

А1он
Меган Маркл повторно беше во центарот на вниманието додека присуствуваше на погребната поворка на нејзиното височество кралицата. Меган Маркл се обиде да се „контролира“ на
Свет

(ВИДЕО) Инцидент покрај ковчегот на кралицата Елизабета: За време на пренос во живо, кралски стражар се онесвести

А1он
Британците се редат за да и оддадат почит на покојната кралица Елизабета Втора, а Би-Би-Си ја пренесува церемонијата во живо, а нејзиниот ковчег го чуваат
Свет

Oгромен број Британци чекаат во ред за да и оддадат почит на кралицата

А1он
Илјадници Британци вечерва чекаат на ред низ центарот на Лондон за да и оддадат почит на кралицата Елизабета Втора, знаејќи дека можеби ќе треба да
Свет

Илјадници луѓе се збогуваат од Елизабета Втора

А1он
Попладнево кралицата Елизабета беше преместена од Бакингемската палата во Вестминстерската палата, каде што ќе остане до понеделник, 19 септември, кога ќе биде извршен погребот во
Свет

ВИДЕО: Ковчегот на кралицата минува низ центарот на Лондон, 16-километарска колона во обид за последен поздрав

А1он
Илјадници луѓе се собраа на улиците околу Бакингемската палата пред поворката што ќе го однесе ковчегот со телото на покојната кралица Елизабета Втора во Вестминстерската