Принцот Хари ѝ оддаде почит на Кралицата: Веќе ни недостигаш многу

Од:

Принцот Хари денеска ѝ оддаде почит на својата баба, кралицата на Обединетото Кралство, Елизабета Втора, која почина минатата недела на 96-годишна возраст. Тој истакна дека го цени времето што го минал со неа и дека ќе го почитува својот татко кој сега е крал.

dobivaj vesti na viber

Хари, кој со неговата сопруга Меган Маркл се повлече од кралските должности во 2020 година, го пофали служењето на кралицата кон народот и емотивно зборуваше за неа како негова баба.

– Бабо, иако оваа конечна разделба нè растажува, вечно сум благодарен за сите наши први средби – од споменот за тебе од моето најрано детство, до првата средба со тебе како мој врховен командант, до првиот пат кога ја запозна мојата драга сопруга и ја прегрна твојата сакана правнука. Ги ценам тие мигови минати со тебе и многу други посебни нешта меѓу нив. Веќе ни недостигаш многу. Не само нам, туку и на целиот свет… Кога станува збор за првите средби, сега го почитуваме татко во неговата нова улога како крал Чарлс Трети, нагласи Хари.

За потсетување, Хари и Меган се отуѓија од кралското семејство, вклучително и неговиот татко, откако се откажаа од кралските должности и беа доста критички насочени кон однесувањето спрема нив во Бакингемската палата.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он

Принцовите повторно јавно понижени од своето семејство: Хари ставен во ист кош со својот блуден вујко Ендру

А1он

ВИДЕО: Вилијам и Хари го предводеа историското бдеење на внуците покрај ковчегот на Кралицата

ВИДЕО: Кралот и принцот од Велс ги изненадија луѓето кои чекаат со часови да го видат ковчегот на Кралицата

Катерина Павлова-Николовска