kraliza elizabeta

Свет

ВИДЕО: Кралот и принцот од Велс ги изненадија луѓето кои чекаат со часови да го видат ковчегот на Кралицата

А1он
Кралот Чарлс и принцот Вилијам ненајавено се појавија меѓу луѓето кои во редици со часови чекаат да поминат покрај ковчегот на Кралицата Елизабета и да
Магазин

Кралот Чарлс веќе се замори: Се врати во замокот за да земе слободен ден од неговиот напорен распоред

А1он
Кралот Чарлс се врати во замокот Хајгроув за да земе слободен ден од неговиот напорен распоред и низата обврски по смртта на кралицата Елизабета Втора.
Магазин

Бизнисот им процвета на Турците по смртта на кралицата: Испратиле над 13 тони цвеќe во Велика Британија

А1он
Турските цвеќари сега користат товарни авиони наместо камиони за да испратат што е можно повеќе цвеќиња во Велика Британија. Нарачките за цвеќе се зголемија за
Свет

Принцот Хари ѝ оддаде почит на Кралицата: Веќе ни недостигаш многу

А1он
Принцот Хари денеска ѝ оддаде почит на својата баба, кралицата на Обединетото Кралство, Елизабета Втора, која почина минатата недела на 96-годишна возраст. Тој истакна дека
Свет

Вилијам и Кејт преку ноќ станаа милијардери: Добија делови од национален парк, терен за крикет и затвор

А1он
По смртта на кралицата, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не само што добија голем број нови титули, туку преку ноќ станаа милијардери. Пред веста за