princ hari

Магазин

На принцот Хари му е одземена титулата на Неговото кралско височество

А1он
На принцот Хари, војводата од Сасекс, му е одземена титулата Неговото кралско височество пишува на веб-страницата на британското кралско семејство, три години откако тој ја
Магазин

(ВИДЕО) Се огласи постарата жена со која принцот Хари ја загуби невиноста: „Траеше пет минути“

А1он
Тоа беше страсна средба на двајца пијани – и сосема веројатно непромислени познајници кои го напуштија пабот за да испушат цигара и на крајот се
Магазин

Англиското издание на книгата на принцот Хари продадено во над 1,4 милиони примероци

А1он
Мемоарите на британскиот принц Хари, со прилично остри критики кон британското кралско семејство, со својата продажба надмина 1,4 милиони примероци на првиот ден од објавувањето
Магазин

Принцот Хари: Лага е дека сум убил 25 талибанци

А1он
Во изјава за американската телевизија, Хари ги обвини новинарите дека ги извадиле неговите зборови од контекст, наведувајќи дека тоа го загрозило неговото семејство. Британскиот принц
Магазин

Објавени мемоарите на принцот Хари, рангирани како најпродавана на „Амазон“

А1он
Мемоарите на британскиот принц Хари, под наслов „Spare“ официјално беа објавени денеска. Книгата и досега веќе го привлече светското внимание, бидејќи принцот во неа ги
Свет

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он
Принцот Хари повторно му пркоси на кралското семејство на погребот на својата баба. Имено, „бунтовниот принц“ наводно бил снимен како ја држи устата затворена за
Свет

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он
Австралиската либерална сенаторка Холи Хјуз ја обвини Меган Маркл дека има „лошо влијание“ врз принцот Хари и изрази уверување дека еден ден Хари ќе зажали
Свет

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, денеска плачеше на погребот на кралицата Елизабета. Меган пристигна од погребот одделно од сопругот принцот Хари, кој беше дел од
Свет

Принцовите повторно јавно понижени од своето семејство: Хари ставен во ист кош со својот блуден вујко Ендру

А1он
На денот на погребот на кралицата Елизабета Втора, принцовите Ендру и Хари повторно беа јавно понижени од своето семејство. Имено, додека останатите членови на кралското
Свет

ВИДЕО: Вилијам и Хари го предводеа историското бдеење на внуците покрај ковчегот на Кралицата

А1он
Осумте внуци на кралицата Елизабета Втора, вклучително и принцот од Велс и војводата од Сасекс, бдееја околу нејзиниот ковчег во Вестминстерската сала. На барање на