kralsko semejstvo

Магазин

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

А1он
По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот
Магазин

ВИДЕО: Нова снимка открива како Кејт го тешела малиот принц Џорџ по горчливиот пораз на Вембли

А1он
Британскиот принц Вилијам, неговата сопруга, принцезата Кејт и нивниот син Џорџ беа во публиката на Вембли, на финалниот натпревар од Европското фудбалско првенство, кое Англија
Свет

Британската влада планира да го реформира јавниот сервис на Би-Би-Си по случајот на интервју со принцезата Дијана

А1он
Британската Влада денеска соопшти дека ќе преиспита дали е потребно да се изврши реформа во управувањето со јавниот сервис на Би-Би-Си по објавувањето на поразителниот
Свет

Принц Вилијам: Би-Би-Си со интервјуто на Башир ги влоши односите меѓу моите родители

А1он
Принцот Вилијам денеска изјави дека интервјуто на Мартин Башир со неговата мајка, принцезата Дајана, во 1995 година придонело за влошување на односите меѓу неговите родители.
Магазин

Се продава „Бентли“, сочуван, кралицата го возела

А1он
Во салонот за автомобили „Брамли мотор кар“, близу Гилдфорд се продава зелен „Барнато Бентли Мулсан“. Одлично сочуван, со мината мала километража, а претходната сопственичка била
Магазин

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија слика од принцот Луис за неговиот трет роденден

А1он
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам објавија нова фотографија од нивниот најмал син, принцот Луис. Повод е неговиот трет роденден денеска.
Магазин

Принцот Ендрју ја извести британската кралица Елизабета дека на погребот на принцот Филип, сака да се појави во униформа на адмирал

А1он
Откако принцот Ендрју ја извести својата мајка – британската кралица Елизабета Втора, дека на погребот на неговиот татко – принцот Филип, сака да се појави
Свет

Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

А1он
Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето по повод смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот програмски распоред откако