kralsko semejstvo

Магазин

Уште една љубовница на Чарлс трети почина набргу по принцезата Дијана, заврши трагично

А1он
Забранетата романса меѓу Камила и кралот Чарлс, додека тој сè уште беше принц и оженет со принцезата Дијана, им е добро позната на сите, но
Свет

Паника кај персоналот во кралското семејство: Фрчат откази поради доаѓањето на кралот Чарлс

А1он
Додека кралот Чарлс III се преселува во Бакингемската палата, стотици членови на персоналот кои со години го поддржуваа како принц од Велс сега се изложени
Магазин

Раздор во Балморал: Принцот Хари не вечерал со татко му и брат му, не му било дозволено

А1он
По пристигнувањето во Балморал, принцот Хари не вечерал со својот татко, кралот Чарлс и братот Вилијам, туку во друга куќа заедно со принцезата Ана, принцот
Свет

Писма на Чарлс Трети предизвикаа загриженост: „Се меша“ околу влијанието врз министрите на британската влада

А1он
Писмата од „црниот пајак“ што кралот Чарлс ги напиша додека беше престолонаследник на британскиот двор предизвикаа големи контроверзии во јавноста, поради што често го нарекуваа
Свет

Вилијам и Кејт преку ноќ станаа милијардери: Добија делови од национален парк, терен за крикет и затвор

А1он
По смртта на кралицата, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не само што добија голем број нови титули, туку преку ноќ станаа милијардери. Пред веста за
Свет

Принцот Вилијам рече дека му е чест што станал принц од Велс

А1он
Принцот Вилијам во денешниот разговор со велшкиот прв министер Марк Дрејкфорд изјави дека е почестен што станал новиот принц од Велс, се наведува во соопштение
Свет

Во јавноста сè најдобро, но зад затворени врати проблеми: Што мислеше кралицата за своето семејство

А1он
Британската кралица Елизабета Втора имаше многу специфично мислење за секој член од нејзиното семејство. Таа во неколку наврати даваше изјави за нивните постапки кои ги
Свет

Ред на наследување на британската круна откако Чарлс стана крал

А1он
Откако принцот Чарлс стана крал на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, се помести линијата на наследување на круната. 1. Принцот Вилијам, најстариот
Магазин

Ако Камила Паркер стане кралица, нејзините деца Том и Лора не добиваат никакви титули

А1он
Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора годинава ја прославува 70-годишнината на стапувањето на престолот, одбележувајќи ја, меѓу другото, и со изјава дека сака Камила Паркер
Магазин

Кралицата по болничките „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор

А1он
Британската кралица Елизабета Втора, која беше во болница на „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор, соопшти Бакингемската палата. „Кралицата отиде в болница во средата