megan markl

Магазин

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он
Принцот Хари имал расправија со неговиот татко, кралот Чарлс на денот на смртта на кралицата Елизабета. Имено, Хари одбил да вечера со кралот Чарлс и
Свет

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он
Денеска се одржа официјалната церемонија и погребот на покојната кралица Елизабета Втора. Нејзиното семејство го следеше секој детал од протоколот и со почит ја испрати
Свет

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он
Принцот Хари повторно му пркоси на кралското семејство на погребот на својата баба. Имено, „бунтовниот принц“ наводно бил снимен како ја држи устата затворена за
Свет

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он
Австралиската либерална сенаторка Холи Хјуз ја обвини Меган Маркл дека има „лошо влијание“ врз принцот Хари и изрази уверување дека еден ден Хари ќе зажали
Свет

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, денеска плачеше на погребот на кралицата Елизабета. Меган пристигна од погребот одделно од сопругот принцот Хари, кој беше дел од
Свет

Однесувањето на Меган ги налути фановите, длабоко се поклони пред ковчегот на кралицата: „Лицемерна е“

А1он
Меган Маркл повторно беше во центарот на вниманието додека присуствуваше на погребната поворка на нејзиното височество кралицата. Меган Маркл се обиде да се „контролира“ на
Магазин

Децата на Меган и Хари ќе бидат принц и принцеза, можат да ги користат титулите по смртта на Кралицата

А1он
Децата на принцот Хари и Меган Маркл сега имаат право на кралски титули по смртта на кралицата. Ова значи дека децата од Сасекс сега се
Магазин

Кралското семејство ѝ честиташе роденден на Меган

А1он
Кралското семејство ѝ го честиташе роденденот на војвотката од Сасекс на социјалните мрежи, споделувајќи нејзини фотографии по овој повод. Фотографии од нејзината посета во Обединетото
Магазин

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

А1он
И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладени односи меѓу членовите на кралското семејство, се чини дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон
Свет

Карикатура на Шарли Ебдо: Кралицата со колено притиска на вратот на Меган Маркл

А1он
Францускиот сатиречен магазин Шарли Ебдо на насловната страница објави цртеж со британската кралица Елизабета и Меган Маркл. На сликата Кралицата со налутен израз на лицето