Принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет Дајана

Од:

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го добија второто дете.

Новиот член на семејството е малата Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор.

Двојката денеска објави соопштение за пристигнувањето на нивната ќерка, која е родена во петокот во Санта Барбара, Калифорнија. И новороденчето и мајката се чувствуваат добро и веќе се во својот дом.

„Лили го носи името на нејзината прабаба, нејзиното височество кралицата, чиј семеен прекар е Лилибет“, се вели во соопштението. „Нејзиното средно име, Дајана, е избрано во чест на својата сакана покојна баба, принцезата од Велс“.

Принцот Хари и Меган Меркл веќе се родители на малиот Арчи, кој пред еден месец наполни две години.

Би можело да ве интересира

За девет месеци, полицијата била девет пати кај принцот Хари и Меган Маркл

Ана Ололовска

Нов игран филм за принцот Хари и Меган Маркл

Ана Ололовска

Принцот Хари најде работа во компанија за животен тренинг и ментално здравје

Жарко Настоски

Кралицата Елизабета на 95 години „растрчана“ по кризни состаноци поради интервјуто на Меган и Хари

Жарко Настоски

Арчи не е единствен во кралското семејство без титула

Ана Ололовска

ТВ-водителот Пирс Морган, кој ја навредуваше Меган Маркл, поднесе оставка

Ана Ололовска