Однесувањето на Меган ги налути фановите, длабоко се поклони пред ковчегот на кралицата: „Лицемерна е“

Од:

Меган Маркл повторно беше во центарот на вниманието додека присуствуваше на погребната поворка на нејзиното височество кралицата.

dobivaj vesti na viber

Меган Маркл се обиде да се „контролира“ на погребот на кралицата, но повторно беше во центарот на вниманието, изјави експерт за говор на телото. Поворката го следеше ковчегот на кралицата од Бакингемската палата до Вестминстерската палата каде што ќе биде погребот на кралицата во понеделник, а синоќа посебно внимание привлече еден потег на Меган.

На поворката присуствуваа познати лица од кралското семејство, а многумина беа задоволни што ги видоа Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, како повторно поминуваат време со остатокот од семејството. Сите членови и оддадоа почит на кралицата, а Меган Маркл беше видена како длабоко се поклонува пред ковчегот на кралицата.

Со својот гест Меган трогна многумина, додека кај другите предизвика страшни реакции. Многумина го сметаа нејзиното движење кон кралицата како лицемерие.

По кратката служба, Меган и Хари беа видени како се држат за рака, како и Зара и Мајк Тиндал – по 38-минутната поворка до Бакингемската палата, пренесува Мирор.

Би можело да ве интересира

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он

Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

А1он

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он