Хари и Меган ѝ посакаа побрзо оздравување на принцезата Кетрин

Од:

Принцот Хари и војвотката Меган во кратка изјава за „Харперс базар“ ѝ посакаа побрзо оздравување на принцезата од Велс, Кетрин.

Јавноста веќе неколку недели шпекулираше околу судбината на една од најпопуларните членки на кралското семејство. Принцезата Кетрин или Кејт Мидлтон, како што се уште е позната во јавноста, „исчезна“ после Божик. Се ширеа теории на заговор дека е мртва или дека го напуштила принцот Вилијам, кој е наследник на кралскиот трон.

Веста дека има рак ја шокираше јавноста, а многу од теоретичарите на заговори си ги „повлекоа“ мислите и ѝ посакаа добро здравје на принцезата.

Секако, оваа вест ги поттикна и „оттуѓените“ Меган и Хари да дадат изјава.

„Ѝ посакуваме добро здравје и закрепнување на Кејт и семејството. Се надеваме дека ќе можат да го направат тоа приватно и во мир“, се вели во кусото соопштение кое портпаролот на парот од Сасекс го испратил до магазинот.

Би можело да ве интересира

Меган и Хари сакаат ново презиме за нивните деца

А1он

Меган Маркл подготвува голем проект

На принцот Хари му е одземена титулата на Неговото кралско височество

(ВИДЕО) Се огласи постарата жена со која принцот Хари ја загуби невиноста: „Траеше пет минути“

Предраг Петровиќ

Англиското издание на книгата на принцот Хари продадено во над 1,4 милиони примероци

А1он

Принцот Хари: Лага е дека сум убил 25 талибанци

А1он