На принцот Хари му е одземена титулата на Неговото кралско височество

Од:

На принцот Хари, војводата од Сасекс, му е одземена титулата Неговото кралско височество пишува на веб-страницата на британското кралско семејство, три години откако тој ја прекина должноста член на кралското семејство.

Royal.uk сега ги наведува принцот Хари и Меган како војводата од Сасекс и војвотката од Сасекс на нивните страници за биографија, додека другите членови на кралското семејство ги имаат титулите Неговото или Нејзиното кралско височество, објави британскиот „Тајмс“.

Портпаролот на Бакингемската палата изјави за „Дејли мејл“ дека страницата содржи над 5.000 страници со информации за животот и делото на кралското семејство, дека по смртта на британската кралица Елизабета Втора, содржината периодично се прегледувала и ажурирала.

Развојот дојде кога принцот Хари им кажа на толпата во Токио дека неговиот живот е добротворна за време на конференција за спорт, заедница и филантропија.

„Поголемиот дел од мојот живот сум вклучен во многу добротворни организации и наоѓам големо исполнување во „давањето“. „Мојот живот е добротворна организација, секогаш било, секогаш ќе биде“, рече тој.

Насмеан, војводата од Сасекс, исто така, ја пофали „топлината, сочувството и великодушноста“ на јапонската култура и рече дека среќно би живеел таму доколку го сакаат.

Принцот Хари, патуваше со сопругата Меган и децата Арчи (4) и Лилибет (2) и учествуваше на Самитот за спортски вредности ISPS (Меѓународно друштво за промоција на спортот) – Специјално издание.

Принцот Хари рече дека јапонската топлина, сочувство, дарежливост, секој елемент од јапонската култура е навистина уникатен и многу посебен.

Би можело да ве интересира

Принцот Хари е нервозен

Хари и Меган ѝ посакаа побрзо оздравување на принцезата Кетрин

А1он

Меган и Хари сакаат ново презиме за нивните деца

А1он

(ВИДЕО) Се огласи постарата жена со која принцот Хари ја загуби невиноста: „Траеше пет минути“

Предраг Петровиќ

Англиското издание на книгата на принцот Хари продадено во над 1,4 милиони примероци

А1он

Принцот Хари: Лага е дека сум убил 25 талибанци

А1он