kralica elizabeta

Свет

Кралицата Елизабета го откажа патувањето за Северна Ирска по совет на докторот

А1он
Кралицата Елизабета Втора не се чувствувала добро, па „неволно“ го прифатила советот на докторот да го откаже патувањето во Северна Ирска. Патувањето планирано за утре
Магазин

Кралицата одби награда за стари – не ги исполнувала критериумите

А1он
Британската кралица Елизабета Втора ја отфрли наградата што британското списание „Олди“ им ја доделува на постари лица. Таа оценила дека не ги исполнува условите. Гласилото,
Свет

ВИДЕО: Кралицата Елизабета ги угости лидерите на најразвиените земји

А1он
Британската кралица Елизабета Втора попладнето приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кои одржуваат самит во Корнвол, на југот на
Свет

Кралицата Елизабета им се врати на должностите по закопот на принцот Филип

А1он
Британската кралица Елизабета Втора денеска за првпат им се врати на своите јавни должности по погребот на својот 99-годишен сопруг, принцот Филип, одржувајќи аудиенција со
Свет

Карикатура на Шарли Ебдо: Кралицата со колено притиска на вратот на Меган Маркл

А1он
Францускиот сатиречен магазин Шарли Ебдо на насловната страница објави цртеж со британската кралица Елизабета и Меган Маркл. На сликата Кралицата со налутен израз на лицето
Свет

Прва реакција на Бакингемската палата по интервјуто на Хари и Меган

А1он
По интервјуто на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое предизвика лавина од реакции ширум светот, за првпат се огласи и Бакингемската палата.
Магазин

Кралицата не била таа што забележала за бојата на кожата на бебето на Меган и на Хари, вели Опра

А1он
Американската водителка Опра Винфри денеска појасни дека принцот Хари ѝ рекол оти ниту неговата баба, британската кралица Елизабета Втора, ниту нејзиниот сопруг – војводата од
Свет

ВИДЕО: Обраќање на кралицата Елизабета на Денот на Комонвелтот

А1он
Британската кралица Елизабета денеска го прослави Денот на Комонвелтот, само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари, и неговата сопруга Меган, што
Свет

Кралицата Елизабета бара експерт за Инстаграм, плата 27.000 фунти годишно

А1он
Британската кралица Елизабета Втора бара лице кое ќе го води нејзиниот профил на Инстаграм за плата од 27.000 фунти годишно со поволности, се наведува во
Свет

Кралицата Елизабета му честита на Бајден преку приватна порака

А1он
Британската кралица Елизабета Втора му испрати приватна порака на американскиот претседател Џо Бајден, пред неговата претседателска заклетва, соопшти Бакингемската палата, пренесуваат американските медиуми. Деталите од