ВИДЕО: Пендаровски и оддаде последна почит на Кралицата Елизабета

Од:

Претседателот Стево Пендаровски и сопругата Елизабета и оддадоа последна почит на Кралицата Елзабета. Тие утре ќе присустуваат на погребот во Вестминистерската опатија.

dobivaj vesti na viber

-Голема почит за децениите во служба на народот и за тоа што беше пример за лидерство, скромност и великодушност се вели во пораката од Пендаровски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пендаровски-Штајнмајер: Германија ќе продолжи да биде нашиот клучен политички и економски партнер

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пендаровски го пречека германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер

Писмо на кралицата Елизабета од 1966 година продадено на аукција во Германија

Ана Ололовска

Пендаровски се сретна со Стјуарт Пич, специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан

Пендаровски во Варшава одликуван со Орден на Белиот Орел, претседателот Дуда со Орден „8 Септември“

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пендаровски во посета на Полска