Пендаровски: Кралицата Елизабета ќе биде трајна инспирација за новите генерации

Од:

Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувсто за смртта на Кралицата Елизабета Втора.

dobivaj vesti na viber

– Изразувам најдлабоко сочувство за смртта на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета II. Нејзината доживотна определба да му служи на народот, посветеност и лидерство дури и во најтешките мигови, ќе бидат трајна инспирација за новите генерации се вели во објавата од Претседателот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пендаровски-Штајнмајер: Германија ќе продолжи да биде нашиот клучен политички и економски партнер

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пендаровски го пречека германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер

Пендаровски се сретна со Стјуарт Пич, специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан

Пендаровски во Варшава одликуван со Орден на Белиот Орел, претседателот Дуда со Орден „8 Септември“

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Пендаровски во посета на Полска

Пендаровски одликува 13 истакнати дејци од областа на македонската народна музика со Медал за заслуги