policajci

Македонија

Заев: Најсилна осуда за бруталноста на полицајците, вакви случаи нема да поминат без казна

А1он
Бруталноста од страна на полициски службеници врз граѓани Роми, што ја видовме вчера во видеото на социјалните мрежи, е за најсилна осуда, објави денеска премиерот
Свет

Германски полицајци суспендирани откако се зачлениле во онлајн клуб на обожаватели на Хитлер

А1он
Во германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со екстремнодесничарска тематика, а меѓу членовите имало и 29
Регион

ВИДЕО: Пијани хрватски полицајци претепале момче затоа што им звучелo како Србин

А1он
Во хрватското место Корлат кај Бенковац, во близина на Задар, во ноќта меѓу саботата и неделата, двајца полицајци во алкохолизирана состојба претепале човек поради тоа
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Полицајци претставени како криминалци во објава на МВР

Кристијан Ландов
Полицискиот синдикат реагира во врска со вчерашната објава на министерството за внатрешни работи во која се сооштува дека од страна на Одделот за внатрешна контрола,
Македонија

Шестмина скопски полицајци добија кривични пријави, тепале осомничен врзан со лисици

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинитество за гонење организиран криминал и корпуција – Одделение за гонење на сторители
Македонија

Спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците, Чулев со нов поднесок до Обвинителството

Маја Илиевска-Пачемска
Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски одобрил набавка на 3000 пара полициски чизми кои не исполнувале 4 од предвидените критериуми за квалитет, извести денес
Свет

(Видео) Шверцери на дрога спасија полицајци, па беа уапсени

А1он
За време на полициска потера во Шпанија, сe случил необичен развој на настаните, при што шверцери на дрога од морето спасиле тројца полицајци кои претходно
Македонија

Девет словачки полицајци во заедничка патрола со македонски колеги на границата со Грција

Врз основа на Меморандумот за разбирање помеѓу министерствата за внатрешни работи на Република Словачка и на Република Македонија, во земјата пристигнаа девет припадници на полицијата
Македонија

Полицајци нападнати од крадци на дрва

Полициски службеници вчера во атарот на село Дворци затекнала три лица како транспортираат бесправно исечени огревни дрва, а откако продолжиле кон селото Пеглово полицијата биле престрената