pazaren inspektorat

Македонија

Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци

А1он
Полицијата синоќа привела осумнаесет лица кои во кафеана во скопско Стајковци не ги почитувале мерките за заштита од коронавирусот. „А1он“ дознава дека меѓу приведените се
Македонија

Во угостителски објект во Куманово затекнати 49 лица кои не ги почитувале мерките за Ковид-19

А1он
Во угостителски објект во центарот на Куманово биле затекнати 49 лица од кои шест малолетници, при што не биле почитувани мерките за заштита од Ковид-19,
Македонија

Обвинителството бара притвор за двајцата тепачи од инцидентот во Трибека

Искра Манојлоска
Јавното обвинителство побарало мерка притвор за двајца од учесниците во синоќешната тепачка во скопскиот бар Трибека. „Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на
Македонија

Детали за тепачката во Трибека: Прво седеле на иста маса, па си размениле боксови

А1он
Пет лица од Скопје учествувале во тепачката која вчера се случи во локалот „Трибека“ на булеварот „Илинденска“. Според сведочењата на гостите, пред да почнат да
Македонија

Демолиран локал во Скопје, гости се мавале со маси и столици

Искра Манојлоска
Масовна тепачка со фрлање на маси, столици и инвентар, но и вознемирени гости кои панично го напуштале локалот затекнале пазарните инспектори вчера при обид за
Македонија

Затворен угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време

А1он
На 15.02.2021 околу 21.35 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.М.(48) од тетовско Вешала, затоа што при контрола во неговиот угостителски
Македонија

Кривична пријава за угостител од Велешта поради прекршување на здравствените протоколи

А1он
Сопственик на угостителски објект од струшкото село Велешта доби кривична пријава, бидејќи не ги почитивал одредбите за органичено работно време на угостителските објекти, информираа од
Македонија

Затворен угостителски објект во Гостивар, поради непочитување на мерките против Ковид- 19

А1он
Вчера во 20.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во содејство со инспектори од Пазарна инспекција во Гостивар извршиле контрола во угостителски објект во
Македонија

Приведен угостител од Тетово во чиј објект биле затекнати околу 100 гости

А1он
Приведен е управител на угостителски објект во Тетово поради основано сомнение дека сторил кривично дело „Непостапување според здравствените протоколи за време на епидемија“. Министерството за
Македонија

Затворен угостителски објект во Куманово поради непочитување на работното време

А1он
Полициски службеници од СВР Куманово синоќа извршиле контрола во угостителски објект на улицата „Ленинова“ во Куманово, при што било констатирано дека објектот работи по дозволеното