pazaren inspektorat

Македонија

МВР за журките со стотици гости: Струмички „Аватар“ не ги почитувал мерките, пуштал гласна музика и дозволил присуство на малолетници

Маја Илиевска-Пачемска
Журките со стотици гости во струмичкиот клуб „Аватар“ и непочитувањето на протоколите за заштита од Ковид – 19, покрај гостите кои испратија снимки до редакцијата
Македонија

ВИДЕО: Стотици млади повторно на журка во струмички „Аватар“, клубот пререгистриран во кафуле

Маја Илиевска-Пачемска
Пет дена со журки и бендови во живо, повторно работи струмичкиот клуб „Аватар“ кој во јули беше пломбиран поради непочитување на мерките за заштита од
Македонија

Инспектори растуриле свадба во Струга: колнеа и пцуеја, но направивме записник и ќе поднесеме кривична пријава

Кристијан Ландов
Пазарните инспектори упаднале на свадба во Струга која ја растуриле, а за угостителот во чиј објект се одржала поднеле кривична пријава и парично го казниле.
Видео Македонија

ВИДЕО: На плажите во Охрид наместо со маски се оди со маси и столици, мерките ретко кој ги почитува

Кристијан Ландов
Охридските и плажи се наполнија за викендов, а посетителите оставаат впечаток како да не се плашат од коронавирусот имајќи во предвид дека ретко кој ги
Македонија

Пазарните инспектори го затворија струмичкиот клуб каде се правеа журки во време на пандемија

Кристијан Ландов
Пазарниот инспекторат со ленти го запечати ноќниот клуб „Аватар“ во Струмица, каде минатиот викенд се правеа журки. Затворањето доаѓа откако првиот пат клубот доби кривична
Македонија

ВИДЕО: Угостителски објекти од кои најголем дел во Чаир и Тетово не ги почитувале протоколите

А1он
Угостителски објекти од кои најголем дел во Чаир и во Тетово не ги почитувале протоколите, работеле по 22 часот и служеле гости во затворен простор.
Македонија

Пауновски: За да не дојде со судир со угостителите дадовме предлози за менување на протоколите

Кристијан Ландов
Директорот на пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски, рече дека од четвртокот до сега издале 856 опомени за угостителите кои не ги почитувале протоколите, а откако по
Македонија

Извршени контроли во 2.184 угостителски објекти, 24 не ги почитувале мерките

А1он
Министерството за внатрешни работи во соработка со Државниот пазарен инспекторат досега извршиле контроли на вкупно 2.184 угостителски објекти, при што констатирано е дека 24 не