Обвинителството бара притвор за двајцата тепачи од инцидентот во Трибека

Од:

Јавното обвинителство побарало мерка притвор за двајца од учесниците во синоќешната тепачка во скопскиот бар Трибека.

„Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица, жители на Скопје, на возраст од 19 и 28 години, за кои постои основано сомнение дека го сториле кривичното дело – насилство“, се наведува во соопштението од ОЈО.

Освен тоа, од Обвинителството велат дека тие во јавноста предизвикале чувство на несигурност, загрозување и страв.

„Осомничените заедно со еден од оштетените влегле во објектот, седнале на маса и го повикале второто оштетено лице да им се придружи. Откако оштетениот им се придружил, еден од осомничените веднаш започнал со тупаници да го удира по лицето. На ваквите дејствија се спротивставило лицето кое заедно со нив влегло во објектот, но осомничените почнале и него да го удираат со тупаници по лицето и носот, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Веднаш потоа, еден од осомничените изреволтиран од зборувањето по телефон на една од гостите , започнал вербално да ја навредува, го одзел нејзиниот телефон и го скршил, а потоа започнал да го крши и инвентарот во угостителскиот објект“, велат од Обвинителството.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

Жарко Настоски

Групна тепачка за време на полициски час во Радишани, четворица се нафрлиле врз двајца браќа

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Скандал во Подгорица: Французот Лесор пцуеше на српски и сакаше да се тепа со играчите на Будуќност

Жарко Настоски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Американски полицајки апсат и малтретираат петгодишно дете

Жарко Настоски

ВИДЕО: Турски градежници „утнаа“ со оштетена зграда, ја срушија на погрешна страна

Жарко Настоски