norveska

Македонија

Живко Мукаетов почесен конзул на Кралството Норвешка во Македонија

А1он
Денеска во просториите на „Алкалоид“ АД Скопје на локалитетот во Автокоманда официјално почна со работа Конзулатот на Кралството Норвешка. За конзул на Кралството Норвешка во
Свет

(ВИДЕО) Најголемиот американски носач на авиони пристигна во Осло: Ваквите демонстрации на сила се непотребни реагира Русија

А1он
Американскиот носач на авиони „Џералд Форд“ денеска придружуван од норвешките вооружени сили стигна до главниот град на Норвешка, Осло, каде ќе престојува до вторник. Носачот
Свет

Шведска ракета по грешка падна во соседна Норвешка

А1он
Истражувачка ракета лансирана од страна на Шведската вселенска корпорација (SSC) од вселенскиот центар Есранџ во северна Шведска поради дефект падна во соседна Норвешка. Ракетата достигна
Свет

Норвешка пушти на слобода поранешен борец на „Вагнер“, избеган од Русија

А1он
Норвешките власти денеска објавија дека ослободиле поранешен висок член на руската приватна воена компанија „Вагнер“, кој побарал статус на бегалец откако илегално влегол во земјата.
Свет

Норвешка планира да понуди рекорден број блокови на Арктикот за истражување нафта и гас

А1он
Норвешка планира на енергетските фирми да им понуди рекорден број блокови за истражување на нафта и гас на Арктикот во обид да продолжи со производството