alkaloid

Економија

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

А1он
Масовниот одговор од страна на вработените во „Алкалоид“, на повиците за хуманост во општествени рамки, е најдоследна потврда за хуманата мисија која компанијата ја негува
Спорт

Алкалоид избра потежок пат, но тоа е за доброто на Македонија

Орце Костов
По повод успешната сезона во која се освои првиот трофеј во Купот на Македонија, како и трите младински титули, РК Алкалоид одржа завршна прес-конференција пред
Култура

Македонско катче во Националната библиотека во Осло: Ротари клубoт „Камен Мост Скопје“, Данскиот и Норвешкиот конзулат во Скопје донираат 377 книги на македонски јазик

А1он
На иницијатива на Ротари клубот „Камен мост-Скопје“, потпомогната од Данскиот и Норвешкиот конзулат во Скопје, ќе се донираат 377 книги на македонски јазик на Националната
Економија

30 години Дански конзулат и орден Витез од прва класа на редот на данското знаме за Мукаетов

А1он
Генералниот конзулат на Кралството Данска со седиште во Скопје, започнa со работа во јули 1994 година, по декрет издаден од данската Кралица Маргарете II, која
Спорт

Шаховскиот клуб Мулти Есенс се квалификуваше во Втората лига! Младинците ја оправдаа довербата!

А1он
Под закрила и спонзорство на компанијата АЛКАЛОИД АД, оваа година е формиран уште еден шаховски клуб, ШК Мулти Есенс, првенствено за да им се даде
Економија

Бекутанова работилница за родители со првиот бренд-амбасадор на „Бекутан“ Тарик Филиповиќ

А1он
БЕКУТАНОВА РАБОТИЛНИЦА ЗА РОДИТЕЛИ со д-р Диана Пужевски, д-р Натко Бек, Мирна Медаковиќ Степинац, со Стјепан Вукадин, Фабијан Павao Медвешек и со првиот бренд-амбасадор на
Економија

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

А1он
Грижата за вработените и постојаното унапредување на условите за работа, како клучни стратешки цели на „Алкалоид“, се препознаени и афирмирани и од стручните здруженија од
Спорт

Првенства на Македонија во шах: за титулата кај мажите има повеќе кандидати, додека, пак, шахистките на ШК Алкалоид се издвоија во женска конкуренција

А1он
На Отвореното првенство на Македонија во шах, кое започна викендов, вчера се одигра четвртото коло. И во него како и во претходните имаше помали изненадувања,
Економија

Алкалоид со рекорден извоз од 58,1 милиони евра, инвестиции од 4,8 милиони евра и со 90 нови вработувања во земјава во периодот јануари – март 2024

А1он
Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – март 2024 година продажбите достигнуваат 3.419.742.486 денари, што е за 10 % повеќе