princeza

Магазин

Холандската принцеза исфрлена од студентски дом: Се појавија закани за нејзината безбедност

А1он
Осумнаесетгодишната принцеза Кетрин-Амалија мораше да се исели од студентскиот дом во Амстердам и да се врати во палатата поради закани по нејзината безбедност, соопшти холандското
Магазин

Принцот Алберт за смртта на Грејс Кели: Велат дека времето ги лекува сите рани, но болката е сè уште таму

А1он
„Велат дека времето ги лекува сите рани, но болката е сè уште таму, споменот за неа е сè уште таму, длабоко во срцето“, рече принцот
Магазин

Откриени нови детали од смртта на поранешната катарска принцеза

А1он
Касија Галанио (45), поранешна принцеза на Катар, беше пронајдена мртва минатата недела во нејзиниот дом во Марбеља. „Мејлонлајн“ откри дека Касија Галанио наводно и испратила
Магазин

Бившата принцеза на Катар е пронајдена мртва во Марбеља

А1он
Поранешната принцеза на Катар Касија Галанио е пронајдена мртва во Марбеља, Шпанија. 45-годишната Американка со полско потекло стана принцеза кога се омажи за Абделазиз бин