skijac

Свет

Светскиот шампион загина во лавина скијајќи надвор од патеката

А1он
Поранешниот светски шампион во скијање во слободен стил, 32-годишниот Кајл Сман, загина откако лавина го погоди него и уште едно лице. Трагедијата се случи во