ljubomir jovevski

Македонија

Николовска: Јовески одмолче се за можна партиска номинација за Уставен Суд

А1он
Една од главните причини за тонењето на Македонија во криминал и корупција, за што алармираат сите релевантни фактори, е фактичкото не функционирање на ЈО водено
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со Јовевски како уставен судија, Заев поставува докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен

А1он
Со Јовевски како уставен судија, Заев поставува докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен. Доколку наводите се обистинат и Јовевски стане уставен судија тоа
Македонија

Јовески: Оценката изнесена во Извештајот на Стејт департментот е објективна

А1он
Последниот извештај на Стејт департментот за состојбата со човековите права во 2020 година, во кој во делот за Република Северна Македонија се нотира пречекорување на
Македонија

Јовески: На Мијалков му е врачено решението за домашен притвор, ќе биде спроведен на извршување на мерката

А1он
Врз основа на добиени сознанија и преземените дејства на Обвинителството, обвинетиот Сашо Мијалков, попладнево се јави во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал
Видео Македонија

(ИНТЕРВЈУ) Јовевски: Уште двајца бизнисмени пријавија рекет

Истрагата за случајот „Рекет“ во кој осомничени се неформалниот сопственик на 1ТВ Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, нема да ја
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Кого крие Јовески, зошто не се постапува по пријавата за изборен поткуп

А1он
„Кого крие и што крие Републичкиот jавен обвинител, Љубомир Јовески повеќе од пет месеци?Зошто не се постапува во врска со изборниот грабеж? ВМРО-ДПМНЕ има поднесено
Македонија

Јовески го свика Стручниот колегиум на јавните обвинители за правното мислење на Врховен

А1он
Јавниот обвинител на Република Македонија Љубомир Јовески свика седница на Стручниот колегиум на јавните обвинители во Јавното обвинителство на Република Македонија. Седницата е свикана во