ВМРО-ДПМНЕ: Со Јовевски како уставен судија, Заев поставува докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен

Од:

Со Јовевски како уставен судија, Заев поставува докажан послушник и бранител на криминалот во Уставен. Доколку наводите се обистинат и Јовевски стане уставен судија тоа нема да биде поради неговите компетенции, авторитет и минат труд, туку само затоа што 4 години беше заштитник на криминалот на власта велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Во време кога Јовевски е шеф на ЈО, нема предмет за Заеви, за случајот “Рекет” каде од главниот извршител слушнавме дека парите од рекет завршиле кај Зоран и Вице Заеви. Јовевски не отвори случај ниту за Ден Дончев кој видовме како трпа туце пари во торба. Јовевски е извршителот кој премолчи и за исчезнувањето на името на Вице од пријавата за рекет во РЕК Битола. Криминалот на власта ќе беше невозможен, доколку не беше кооперативноста на Јовевски, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува каде што застана пред четири години со уништување на Охрид и Охрдиското Езеро

А1он

(ВИДЕО) Ковачки: Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на 12 декември во Скопје

А1он

Левица и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ги повлекле потписите за недоверба, но ќе гласаат за Владата да падне

ВМРО-ДПМНЕ: Не сме сигурни дали позади ФБ статусот стои Зоран Заев, но ако е тој нека одговори кога ќе си поднесе оставка

А1он

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

А1он