liljana popovska

Македонија

Лилјана Поповска се збогуваше со Собранието

А1он
“Денеска е мој последен ден во македонското Собрание и мое последно обраќање како пратеничка. Како што поодамна најавив, нема веќе да се кандидирам. По 18
Македонија

Поповска: Зарем некој ликува што Врховен на Вангеловски потврдува казни за измислени „дела“ на невини луѓе?

А1он
„Морам да реагирам на некои материјални неточности изнесени во јавноста, по повод мојот допис за полициско-политичкиот монтиран случај „Музеј“, во кој настрадаа шест невини луѓе,
Македонија

Промоција на книга на Лилјана Поповска

А1он
Денеска беше промовирана книгата на д-р Лилјана Поповска „Мултикултурни поврзувања во граѓанскиот сектор во Република Македонија – влијание врз јавните политики и социјалната кохезија“, во
Македонија

Поповска: Секогаш сум била самостоен пратеник

А1он
Пратеничката и претседател на Демократската обнова на Македонија, Лилјана Поповска во изјава за А1он вели дека останува во владината коалиција предводена од СДСМ. Таа вели