pratenicka grupa

Македонија

Мицевски: Владејачкото мнозинство има намера да протне 12 нови закони злоупотребувајќи го европското знаменце

А1он
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска обвини дека владејачкото мнозинство во Собранието има намера, како што рече, да протне 12 нови закони
Македонија

Поповска: Секогаш сум била самостоен пратеник

А1он
Пратеничката и претседател на Демократската обнова на Македонија, Лилјана Поповска во изјава за А1он вели дека останува во владината коалиција предводена од СДСМ. Таа вели