kjucuk

Регион

Европа мора да го бара својот нов лик, вели Ќучук, известувачот на ЕП за Западен Балкан

А1он
Европа мора да го бара својот нов изглед, рече денеска европратеникот Илхан Ќучук од групата „Обнови ја Европа“ за време на дискусијата на тема „Како
Регион

Бугарскиот европратеник Ќучук избран за прв човек на европските либерали

А1он
Европратеникот Илхан Ќучук и постојан известувач на ЕП за Северна Македонија, е избран за претседател на партијата АЛДЕ на европските либерали. Ова се случи на
Македонија

Средба Маричиќ-Ќучук пред утрeшното гласање на резулоцијата за Северна Македонија

А1он
Министерот за правда Бојан Маричиќ во Брисел се сретна со бугарскиот европратеник и известувач за Северна Македонија Илхан Ќучук. На средбата, соопшти Министерството за правда
Македонија

Ќучук: Во Европскиот парламент усвоен извештајот за напредокот на Македонија кон ЕУ, откако е постигнат компромис

А1он
Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент ги усвои извештаите за напредокот на Северна Македонија и Албанија на патот кон ЕУ, информира европратеникот и известувач
Македонија

Димитров-Ќучук: Резолуцијата на ЕП реално да ги отсликува постигнатите реформи

А1он
Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска оствари средба со известувачот на Европскиот парламент за Северна Македонија, Илхан Ќучук, на која посочил дека нашите очекувања
Македонија

Ќучук и Бучковски: Ѕидовите немаат место во нашите односи

А1он
Европратеникот Илхан Ќучук, кој е постојан известувач на Европскиот парламент за Република Северна Македонија и специјалниот пратеник на Владата на Северна Македонија, Владо Бучковски, на
Македонија

Ќучук: Скопје и Софија да се вратат на темелите на Договорот за добрососедство

А1он
Скопје и Софија треба да се вратат на преговарачката маса, на темелите на Договорот за добрососедство и на концептот на „заедничкото“, а не да чекаат
Македонија

Ќучук: ЕУ конечно одговори на очекувањата на земјите од Западниот Балкан

А1он
Европската унија конечно успеа да одговори на очекувањата на земјите од Западниот Балкан и на нивните граѓани, кои долго чекаат да започнат преговори за членство,