kafulinja

Магазин

Избрани најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

А1он
Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа квалитетот на услугата, 14-ти пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите“, во главниот град.
Македонија

Од 15 ноември влез во молови и кафулиња само со две вакцини или прележани до 45 дена

А1он
Владата донесе одлука со која се дозволува влез во секаков вид на објекти од отворен и затворен тип, угостителските објекти (кафетерии, ресторани, барови, ноќни клубови-дискотеки),
Македонија

Во Кичево преполовен прометот на угостителите, дел од вработените на привремен одмор

А1он
Новите мерки на Владата за заштита од Ковид – 19 и задолжителниот сертификат како доказ дека гостите се вакцинирани со барем една доза вакцина придонесе
Македонија

АЗЛП: Проверката на сертификатите за имунизација не е злоупотреба на лични податоци

А1он
Доколку при реализација на одлуката на Владата за спречување на ширењето на Ковид-19, се врши само визуелна проверка на потврдата за извршена имунизација од вирусот
Македонија

Бектеши: Угостителските објекти ќе работат до полноќ

А1он
Министерот за економија, Крешник Бектеши, преку Фејсбук соопшти дека ќе се продолжи работното време на угостителските објекти. „Донесена одлука за продолжување на работното време на
Македонија

Протоколите за хотелите ќе се применуваат од 22 јуни

А1он
Владата денеска на седница донесе Протокол за работа на угостителски објекти за сместување (хотели и други угостителски објекти за сместување), и тој започнува да важи
Македонија

(ВИДЕО) Кафеаните ги отворија вратите за гостите: келнерите со маски, редари се грижат за протоколите

Габриела Димковиќ-Мишевска
Со строго придржување до мерките, со маси распоредени на два метра растојание, келнерите со маски, на секоја маса средство за дезинфекција и редарска служба на
Регион

Неформални забави на отворено пред кафулиња и на плоштади во Грција, и покрај забраните

А1он
Во неколку грчки градови и во неколку атински населби, во изминатите два дена, односно по укинувањето на забраната за движење на граѓаните, регистрирани се случаи
Македонија

Кафулињата и рестораните ќе работат само на тераси, а во јавниот превоз ќе биде задолжителна маска

Маја Илиевска-Пачемска
Ставот на министерот за здравство Венко Филипче и на Комисијата за заразни болести е кафулињата и рестораните да работат само надвор, а во јавниот превоз