kovd vakcina

Свет

СЗО и ФДА: Трета доза вакцина против Ковид засега не е оправдана

А1он
Администрацијата на дополнителни дози на вакцина против Ковид-19 за целата популација засега не е оправдана, оценија во понеделникот експерти од СЗО и американската агенција за
Македонија

АЗЛП: Проверката на сертификатите за имунизација не е злоупотреба на лични податоци

А1он
Доколку при реализација на одлуката на Владата за спречување на ширењето на Ковид-19, се врши само визуелна проверка на потврдата за извршена имунизација од вирусот
Македонија

Унгарија ни донира 6.000 вакцини, Спасовски вели дека се за граничните полицајци

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на граничниот премин Меѓународен аеродром „Скопје” ја пречекаа делегацијата предводена од