kafani

Македонија

АЗЛП: Проверката на сертификатите за имунизација не е злоупотреба на лични податоци

А1он
Доколку при реализација на одлуката на Владата за спречување на ширењето на Ковид-19, се врши само визуелна проверка на потврдата за извршена имунизација од вирусот
Македонија

Кафеаните ќе работат како и досега, до 21 часот, одлучи Комисијата за заразни болести

А1он
Министерството за здравство информира дека на денешниот состанок Комисијата за заразни болести дала препорака да останат на сила истите досегашни мерки за заштита од понатамошно
Македонија

Полицијата ги пронајде снимките од кафеаната каде беше Мицкоски, иако газдата тврдеше дека се украдени

Кристијан Ландов
Одземен е уредот за снимање од кафаната каде седел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кога на инспектори беа спречени да извршат увид во внатрешниот дел
Македонија

Качени на маса, музика во живо, без дистанца на првиот ден од отворањето на угостителите

Кристијан Ландов
Музика во живо, гости качени на столици и маси, музичари без маски, аплаузи е само дел од атмосферата која вчера можеше да се забележи во
Македонија

Угостителите со последни подготовки пред да ги пречекаат утрешните гости

Местење на масите, редење на фрижидерите, дезинфекција на столчињата и масите. Вака денеска изгледаат кафулињата, рестораните и кафеаните, каде се прават последните подготовки пред утрешното