kacarska

Македонија

(ВИДЕО) Кацарска: За Јанкулоска сум комуњарка, а не гледаат дека во државата има и професионалци

Васко Маглешов
Сопругот на Гордана Јанкулоска, кој е и нејзин адвокат, Влатко Илиевски, пред тричлената комисија од Судскиот совет, повеќе од еден и пол час ја објаснуваше
Македонија

Кацарска со двајца адвокати дојде во Судски за претставката од сопругот на Јанкулоска

Васко Маглешов
Судијката Добрила Кацарска со двајца адвокати дојде во Судскиот совет за претставката за разрешување. „А1он“ дознава дека Кацарска побарала седницата на која ќе ја испрашува
Македонија

Јанкулоска бара да биде разршена Кацарска за судењето за „мерцедесот“

Васко Маглешов
До Судскиот совет стигнала претставка за разрешување на судијката од Кривичниот суд во Скопје, Добрила Кацарска поднесена од сопругот на ексминистерката за внатрешни работи, Гордана
Македонија

Кацарска: Цврсто сум убедена дека секоја пресуда што сум ја донела била исправна

Anela Petrova
Судијката Добрила Кацарска, која го водеше судскиот процес за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година и пресуди вкупно 211 години затвор за 16
Македонија

Кацарска: Нинџа не се спогоди со судот за вечерашните апсења

А1он
Судијката, Добрила Кацарска која го води случајот за насилниот упад во Собранието, по денешното апсење на тројцата функционери од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека обвинетиот Александар Василевски-Нинџа
Македонија

Кацарска до Димитриевски: Каков професионалец сте кога не може да се сетите на ниту една команда од Чавков?

А1он
Судијката Добрила Кацарска која го води случајот за 27 април по сведочењето на Никола Димитриевски, поранешно обезбедување на ексдиректорот на БЈБ, Митко Чавков, го запраша
Македонија

Кацарска и Ѓорчев се шегуваа откако пратеникот инсистираше во записникот да се впише дека е од Република Македонија

А1он
На предлог на адвокатот на разузнавачот Мунир Пепиќ, Еленко Миланов, попладнево со распит на пратеникот Влатко Ѓорчев во судницата на кривичниот суд, продолжи судското рочиште
Македонија

Кацарска им се закани на Мукоски, Арнаудов и Василевски со нов притвор

А1он
Судијката Добрила Кацарска која го води судскиот процес за насилниот упад во Собранието кој се случи на 27 април минатата година се закани дека обвинетите