sudenje 27 april

Македонија

Апелација им ги потврди казните на напаѓачите на Зијадин Села

Васко Маглешов
Скопска Апелација им ги потврди затворските казни на осудените за нападот на Зијадин Села во Собранието, потврдија од судот за „А1он“. Tие по добивањето на
Македонија

Продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април

А1он
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба да продолжи