jankulovska

Македонија

Јанкулоска до Мијалков во 2013: ДУИ забележаа и им пречи што даваме државјанства на луѓе во Кичево

А1он
Во разговор од 9 јануари 2013 година, пуштен во судница на рочиштето за предметот „Титаник“, меѓу ексшефот на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за
Македонија

Гордана Јанкуловска го покажа својот син, облечен во дрес од Ливерпул

А1он
Ексминистерката Гордана Јанкуловска на социјалните мрежи сподели фотографија од нејзиното бебе. И Јанкуловска и нејзиниот син Петар на фотографијата се облечени во дресови на Ливерпул,
Македонија

Јанкулоска: Не можам да се оптоварувам со ефикасноста на судството, најважно ми е здравјето на детето

А1он
Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, со објава на социјалната мрежа фејсбук се огласи во поглед на неколку аспекти од рочиштето за предметот на
Македонија

Груевски и Јанкулоска фаворизирале економски оператор за набавката на „мерцедесот“

А1он
Денеска во кривичниот суд по две одложувања почна главната расправа за набавката на екстралуксузниот „мерцедес“. Во воедниот збор на обвинителството, беше посочено дека најмалку што
Македонија

Адвокатот на Јанкулоска и судијката се расправаа дали има полномошно

А1он
Адвокатот Петар Василев на јавната седница рече дека советот судии на Апелациониот суд ја опструира одбраната на обвинетите бидејќи трипати судијката Шопова го прашала дали
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанкуловска со треперлив глас: Не мислам да бегам, фактите се на моја страна

Виктор Јованов
СЈО останува на барањето за притвор на Јанкуловска, обвинета за 4 кривични дела во предметот „Титаник“, додека пак екс-министерката бара судот да и го врати
Македонија

(ВИДЕО) Јанкулоска по распитот: Кога на Заев му треба помош СЈО излегува со нешто што му оди во прилог

А1он
Специјалното јавно обвинителство работи по налог на Зоран Заев и тоа секогаш се активира по нивните потреби, рече по распитот, екс министерката Гордана Јанкулоска. –
Македонија

Сопругот на Јанкуловска од денеска е в.д. претседател на инспекцискиот совет

А1он
Влатко Илиевски, сопругот на екс министерката Гордана Јанкуловска на 18. август е избран за в.д. претседател на инспекцискиот совет. Одлуката донесена на седница на владата
Македонија

(ВИДЕО) Јанкуловска во СЈО: Ова обвинителство е пропаганда на СДСМ

А1он
Иако ме повикаа на распит вчера попладнето, јас сепак се појавив на распит, со што паѓаат во вода мерките за присуство кои ги побара Специјалното