vlatko ilievski

Македонија

Речиси целата музичка естрада на погребот на Влатко Илиевски

А1он
Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати поп-пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом. Освен семејството, неговите
Македонија

Музичари, актери, колеги, пријатели се простуваат од Влатко Илиевски

А1он
Многу музичари, актери, колеги и пријатели на пејачот Влатко Илиевски се простуваат од него, со потресни зборови преку своите профили на социјалните мрежи. Слушам и
Македонија

Весна Петрушевска: Да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе…

А1он
„Влатко Илиевски што направи бејб? да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе… ми се сврте во умот“, напиша актерката Весна Петрушевска
Македонија

Обвинителство: Нема траги на насилство кај Влатко Илиевски

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје ги расветлува причините за смртта на пејачот Влатко Илиевски. „Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на
Македонија

Тамара Тодевска со потресен статус се прости од Влатко Илиевски

А1он
Пејачката Тамара Тодевска со потресен статус на нејзинот Фејсбук профил се прости од пејачот Влатко Илиевски. Тие беа блиски пријатели години наназад. Двајцата ја снимија
Македонија

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

А1он
Популарниот македонски пејач Влатко Илиевски вчера, околу 23 часот бил пронајден мртов во автомобил во Скопје. Според информациите 33-годишниот Илиевски бил најден во моторно возило
Македонија

Сопругот на Јанкуловска од денеска е в.д. претседател на инспекцискиот совет

А1он
Влатко Илиевски, сопругот на екс министерката Гордана Јанкуловска на 18. август е избран за в.д. претседател на инспекцискиот совет. Одлуката донесена на седница на владата