Весна Петрушевска: Да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе…

Од:

„Влатко Илиевски што направи бејб? да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе… ми се сврте во умот“, напиша актерката Весна Петрушевска на својот Фејсбук профил, по информацијата дека македонскиот пејач Влатко Илиевски бил пронајден мртов во автомобил.

Би можело да ве интересира

Објавена колекција хитови на Влатко Илиевски

Жарко Настоски

Речиси целата музичка естрада на погребот на Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Во недела ќе биде погребан Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Музичари, актери, колеги, пријатели се простуваат од Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Обвинителство: Нема траги на насилство кај Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Тамара Тодевска со потресен статус се прости од Влатко Илиевски

Ана Ололовска