Обвинителство: Нема траги на насилство кај Влатко Илиевски

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје ги расветлува причините за смртта на пејачот Влатко Илиевски.

„Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје работи на расветлување на причините за смртта на машко лице, чие безживотно тело беше пронајдено доцна синоќа во автомобил на улица „Трета македонска бригада“ во Скопје.

Според првичните информации, кај починатото лице не биле видливи траги на насилство. Јавниот обвинител издаде Наредба за обдукција на починатиот, како и насоки за прибирање траги пронајдени на лице место на кои ќе претстои вештачење. Возилото е запечатено и исто така е предадено на вештачење. Се преземаат сите дејствија за да се утврдат причините за смртта“, се вели во соопштението од Јавното обвинителство.

Би можело да ве интересира

Детали за грозоморниот сексуален напад во Гостивар: Тинејџерот насила ја одвел 12-годишната роднина во стадионски тоалет

Жарко Настоски

Притвор за дилер на дрога​

Ана Ололовска

Поведена постапка против скопјанец за недозволено поседување на оружје

Ана Ололовска

Условна затворска казна за гостварец кој на својата неподвижна сопруга не и давал лекарства и храна

Ана Ололовска

Обвинениe против 25-годишен гостиварец за кривично дело „насилство”

Ана Ололовска

Обвинителен предлог за непочитување на полициски час против американски државјанин

Ана Ололовска