Музичари, актери, колеги, пријатели се простуваат од Влатко Илиевски

Од:

Многу музичари, актери, колеги и пријатели на пејачот Влатко Илиевски се простуваат од него, со потресни зборови преку своите профили на социјалните мрежи.

Слушам и неможам да верувам, читам и шокирана сум до бескрај… Што да напишам? Што да кажам? Боли кога ќе згасне млад живот, посебно уметничка душа обожавана од сите и од колегите. Знаевме да се скараме, знаеше да се нашали, не бевме најблиски ама се почитувавме. Не ми се верува дека вчера околу ручек ми пиша да направиме дует за “Усни како темно мастило” што требаше да го направиме одамна, а денес веќе го нема! На следната слика ја ставив пораката. Некогаш не разбирам зошто Бог ги зема ваквите луѓе, но верувам дека сега таму кадешто е, посреќен е… Почивај во мир, поздрави го Тоше и татко ми, еден ден таму некаде ќе си пееме и ќе си го испееме и дуетот. 😢😢😢

A post shared by E L E N A ♥️🎵 (@elenaristeskaofficial) on

Би можело да ве интересира

Објавена колекција хитови на Влатко Илиевски

Жарко Настоски

Речиси целата музичка естрада на погребот на Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Во недела ќе биде погребан Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Весна Петрушевска: Да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе…

Ана Ололовска

Обвинителство: Нема траги на насилство кај Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Тамара Тодевска со потресен статус се прости од Влатко Илиевски

Ана Ололовска