Во недела ќе биде погребан Влатко Илиевски

Од:

Прерано починатиот музичар и актер, Влатко Илиевски ќе биде погребан во недела, во 12 часот, на гробиштата во Ѓорче Петров.

Телото на починатиот Илиевски ќе биде изложено во капелата од 11 до 12 часот.

33-годишниот пејач беше пронајден мртов вчера вечер, околу 23 часот во автомобил. Причините за смртта се уште не се познати.

Би можело да ве интересира

Објавена колекција хитови на Влатко Илиевски

Жарко Настоски

Речиси целата музичка естрада на погребот на Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Музичари, актери, колеги, пријатели се простуваат од Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Весна Петрушевска: Да знаев само дека вчера ова ќе биде последно од тебе…

Ана Ололовска

Обвинителство: Нема траги на насилство кај Влатко Илиевски

Ана Ололовска

Тамара Тодевска со потресен статус се прости од Влатко Илиевски

Ана Ололовска