gjorcev

Македонија

На Клиниката во Ниш почина доктор Ѓорчев, таткото на Влатко Ѓорчев

А1он
На Клиниката во Ниш починал проф. д-р Анѓелко Ѓорчев, кој десетина дена беше во кома откако ја прими вакцината „АстраЗенека“ во Србија. Ѓорчев имаше 72
Македонија

Ѓорчев: Со Заев и Филипче, Македонија е осудена да зависи од хуманитарна помош и милостина од Србија

А1он
Македонија е земјата која што има најмалку вакцини во светот, а истовремено имаме најмногу мртви, и тоа 3.000 по глава на жител буквално во светот,
Македонија

Ѓорчев доцнеше 20 минути, говореше 20 минути, но побегна од новинарските прашања

А1он
Влатко Ѓорчев, кој денеска ја објави својата намера да биде кандидат за претседател, на закажаната прес-конференција доцнеше 20 минути, говореше 20 минути, и си замина
Македонија

Ѓорчев: Има министри на кои не им ги знаеме имињата, а сега ставаме и нови

А1он
Ветивте намалување на министерства а имаме дури 28, реагира пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на седницата на која беа разрешени министрите Аднан Ќахил и Аксел
Економија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Иселувањето е последица на економскиот дебакл на тимот на владата – Заев, Анѓуев, Тевдовски

А1он
Република Македонија се празни како никогаш во историјата. Цели семејства се иселуваат, цели општини буквално исчезнуваат. Се селат огромен број на луѓе и тоа веќе
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Германската и швајцарската амбасада даваат преку 2000 визи месечно за македонски граѓани кои се селат

А1он
Изминатите денови, недели и месеци сведоци сме на невиден егзодус, на невидено до сега иселување од Република Македонија. Се иселуваат ученици, си заминуваа млади, си
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Во Македонија се случува егзодус и досега невидено иселување

А1он
Наместо живот со Зоран Заев во Македонија дојде до егзодус и невидено, невидено до сега иселување. Се иселуваат луѓето од сите региони на Република Македонија,
Македонија

Ѓорчев на Парламентарниот форум во САД: Безбедноста и мирот се основни предуслови за економски напредок

А1он
Пратеникот Влатко Ѓорчев се обрати како еден од воведните панелисти на 12 Парламентарен форум за безбедност кој што се одржува во Сенатот на САД, со
Македонија

Ѓорчев на рочиштето за 27 април: Молам за милост и човештина кон обвинетите

А1он
На продолжението од судењето за настаните од 27 април, сведочеше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев. Тој бараше милост за обвинетите од судот. „Го молам судот