gjorcev

Македонија

Кацарска и Ѓорчев се шегуваа откако пратеникот инсистираше во записникот да се впише дека е од Република Македонија

А1он
На предлог на адвокатот на разузнавачот Мунир Пепиќ, Еленко Миланов, попладнево со распит на пратеникот Влатко Ѓорчев во судницата на кривичниот суд, продолжи судското рочиште
Македонија

Ѓорчев – Косидо: Македонија, Шпанија, ЕУ и САД се заедно против тероризмот

А1он
Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари билатерална средба со Игнасио Косидо, пратеник во шпанскиот парламент и член на
Македонија

Ѓорчев се обрати во Сенатот на Шпанија: Тероризмот претставува закана за слободните општества и за демократиите

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на
Македонија

ВИДЕО: Ѓорчев повика да прекине проектот за налепници на возило, обвини за стигматизирање на цели катеогрии граѓани

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ги повикува Зоран Заев, Јани Макрадули и Петре Шилегов веднаш, веднаш уште денес или уште утре да престанат со нивниот проект за стигматизирање на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев до Заев: Од капитални инвестиции имате отворено само една сендвичара

А1он
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев од говорницата му рече на премиерот Зоран Заев дека од капитални инвестиции имаат отворено само една сендвичара. „Најлоши
Македонија

Ѓорчев во Виена: Засилена соработка со Австриската народна партија од ЕПП и ИРИ

А1он
Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, во рамките на европскиот политички самит на ИРИ, оствари поголем број на билатерални средби, меѓу кои со Дитмар Халпер,
Македонија

Ѓорчев на самитот на ИДУ: Економијата се влошува, медиумите се под удар, политичкиот прогон се засилува, Македонија назадува

А1он
За време на посетата на САД меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев се обрати пред околу 100 претставници на партиите на десниот центар од целиот
Македонија

Ѓорчев во САД на средби со републиканците, ИРИ и претседателот на глобалната организација на десниот центар ИДУ

А1он
Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев учествува на конференцијата на глобалната организација на десниот центар ИДУ која што се одржува во САД, каде што се
Македонија

Лондон: Ѓорчев се сретна со министерот за безбедност Бен Волис, лордот Џорџ Робертсон и пратениците од Конзервативната партија

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, во неговата неколкудневна посета на Велика Британија денеска оствари средба со поголем број на политичари, пратеници и членови на извршната
Македонија

Ѓорчев на средби во британскиот Парламент: Власта во Македонија врши политички прогон

А1он
Пратеникот Влатко Ѓорчев деновиве престојува во официјална посета на британскиот Парламент, каде што оствари средби со високи политички претставници. Ѓорчев оствари средба со Мартин Викерс,