gjorcev

Македонија

Ѓорчев: Македонија не сака да ѝ се случи нефункционалноста на Босна и Херцеговина

А1он
Република Македонија го има најголемиот мултиетнички капацитет на Балканот, смета пратеникот Владимир Ѓорчев од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Тој кажа дека Комисијата за именување и избори
Македонија

Влатко Ѓорчев е „кредибилниот извор“ на конгресменот Смит

А1он
Влатко Ѓорчев е “кредибилниот извор“ на американскиот републикански конгресмен Кристофер Смит, кој побара Конгресот да ја истражи улогата на американската амбсада во земјава на чело
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорчев: Има 800 илјади Вмровци сосе нивните деца

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев во улога на претседател на комисијата за политички систем држеше партиски говор пред пратениците. Освен обвинувањата дека Катица Јанева е