carovska

Македонија

Царовска ќе поднесе тужба за клевета против Бојан Јовановски

А1он
Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска најостро ги демантира, како што вели „сите дрски лаги и конструкции изнесени во јавност од страна на Бојан Јовановски
Економија

Царовска: Најважно ни е и работодавачите и работниците да ги почитуваат протоколите

А1он
Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска одржа координативен состанок со дополнителната министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ, претставници од граѓанските организации „Гласен
Македонија

(ВИДЕО) Царовска: Во насока на унапредување на животниот стандард на пензионерите, покачувањето од 722 денари е влезено во основицата

А1он
Вицепремиерката, Мила Царовска, заедно со градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска и заменикот на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, Илија Ивановски, ги презентираа мерките
Македонија

Царовска во Крива Паланка: Сите одлуки ќе ги носиме заедно

А1он
Потпретседателката на СДСМ Царовска и Санела Шкријељ, членка на Комисијста за труд и социјална политика на СДСМ вечерва разговараа со жените во Крива Паланка за
Македонија

(ВИДЕО) Царовска: За квалитетно техничко образование на младите неопходно е вклучување на компаниите

А1он
Заменичката претседателка на Владата задолжена за економски прашања Царовска, денеска ја посети компанијата “ОДВ Електрик” во Охрид во којашто ученици од техничкото средно училиште “Св.
Македонија

(ВИДЕО) Царовска и Шкријељ во Гевгелија: Продолжуваме да го јакнеме стандардот на повозрасните

А1он
Царовска и Шкриељ денеска се сретнаа со пензионерите во Гевгелија со кои разговараа за актуелните прашања поврзани со повозрасните граѓани како и за исплатеното зголемување
Македонија

Премиерот Спасовски,и вицепремиерката Царовска во посета на компанијата „Албатрос”

А1он
Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска, дополнителната заменичка министерка за труд и социјална политика, Санела Шкријељ, директорката на Управата
Македонија

Царовска: Преку социјален дијалог продолжуваме со соработката во интерес на економскиот раст и развој

А1он
Соработката помеѓу Владата, коморите, синдикатите и организациите на работодавачи е клучна во креирање на ефективни и ефикасни економски политики, програми, проекти и мерки, за побрз
Македонија

Царовска: Не запираме додека не ги вклучиме сите деца во предучилишно образование

А1он
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Илинден Жика Стојановски денеска присуствуваа на почетокот на изградба на нова детска градинака
Македонија

Царовска: Продолжуваме да се бориме за свет без насилство и дискриминација за жените

А1он
Потпретседателката на СДСМ и министерка за труд и социјална политика Мила Царовска вечерва во Гази Баба учествуваше на трибина посветена на борбата против семејното и